ZIELONA GÓRA:

Kim są ludzie pozytywnie zakręceni? Dziś ich święto!

17 sierpnia to Dzień Pozytywnie Zakręconych. To osoby, które dzielą się dobrą energią, zarażają uśmiechem, mają szalone pomysły i żyją po swojemu. Wyróżniają je również ciekawe pasje, które ubarwiają ich życie. Z okazji dzisiejszego dnia, rozmawialiśmy z pasjonatami o ich zainteresowaniach.

Wiktoria Kuroi Ran Latusek hobbystycznie zajmuje się cosplay’em. To artystyczne zainteresowanie, w ramach którego osoby nazywane cosplayer’ami tworzą przebrania i wcielają się na przykład w postaci anime.

Wszystko zaczęło się tak naprawdę cztery lata temu od pierwszego większego naszego wyjazdu do Krakowa, gdzie musiałam uszyć strój, bo stwierdziłam, że będzie to fajna odskocznia. Ja zajmuję się samym szyciem stroju czy robieniem broni. W naszym środowisku nazywa się to prop, ale dla ludzi, którzy nie są wtajemniczeni w ten świat to po prostu mówimy, że to replika broni wykonana z różnych materiałów. Siedzenie przy tych strojach to jest coś naprawdę innego. Człowiek może totalnie odpłynąć i to jest strasznie czasochłonne i fajne.

Zainteresowania artystyczne mogą być nie tylko hobby, ale i sposobem na życie. Tak jest w przypadku Ady Bednarek, która zajmuje się rzeźbą, ceramiką i grą w teatrze.

Nigdy nie potrafiłam zdecydować się na jedną konkretną technikę, w której będę tworzyć. Na studiach bardzo dużo poszukiwałam. Dla mnie sztuka miała dotykać tego, co jest ukryte, co normalnie ludzie ukrywają. Powstała Fundacja Panopticum i powstaje tez pracowania, którą będę opiekować się ja. Będzie to pracownia artystyczna, będzie to otwarta pracownia dla każdego, kto będzie chciał tutaj przyjść i realizować się artystycznie. Ja czuję, że mam na tyle duże doświadczenie w sztuce i świecie artystycznym, że chciałabym po prostu swoją wiedzę przekazywać dalej.

My zaś z okazji dzisiejszego święta chcielibyśmy życzyć wam nie tylko uśmiechu na co dzień, ale i odwagi w realizacji kreatywnych pomysłów.

Materiał przygotowała: Izabela Budakowska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X