MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Kilka winyli, gramofon, komputer i zaczynamy zabawę! W ZOK-u uczą się przyszli DJ-e

Skreczowanie, miksowanie i zapętlanie – z tymi technikami kojarzy nam się praca DJ-a. Teraz zielonogórzanie mogą ich spróbować samemu. W Zielonogórskim Ośrodku Kultury zaczęły się kilkudniowe warsztaty. Może dla kogoś to pierwszy krok do rozwinięcia swojej pasji albo znalezienia sposobu na życie?

Podstawy działania sprzętu tłumaczy Mariusz Wyderski.

Dzisiaj jest dzień wstępny. Będą zasady BHP, czyli jak podłączyć sprzęt, na co uważać, jak używać, czego nie robić. Potem będą podstawy muzyki, zahaczające o to, czym jest metrum, tempo, takt i jak miksować z płyt winylowych. Jutro program będzie bardziej rozbudowany – będą komputerowe kontrolery DJ-skie, pojutrze – wykorzystanie różnych specjalistycznych oprogramowań, a w ostatni dzień będzie po prostu jedno wielkie granie i sprawdzenie umiejętności.Mariusz Wyderski

W warsztatach biorą udział zarówno osoby początkujące, jak i doświadczeni DJ-e. Każdy interesuje się muzyką, również tą klubową.

Przez lata zarówno narzędzia pracy, jak i sam zawód DJ-a, przeszedł sporą przemianę. Dziś nadal są popularne gramofony, ale standardem jest już komputer z wgranym oprogramowaniem i kontrolery. A współczesny DJ to również konferansjer, który grywa nie tylko w klubach czy pubach, ale nawet na weselach. Ma przecież zapewniać dobrą zabawę.

Warsztaty DJ-skie w Zielonogórskim Ośrodku Kultury potrwają do czwartku. Odbywają się w godzinach 10:00-15:00. Poniżej próbka tego, czego można dowiedzieć się na zajęciach.

Warsztaty odbywają się w ramach Lata Muz Wszelakich.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00