HOTZIELONA GÓRA:

Kierowcy w Zielonej Górze: „poruszamy się 10 kilometrów na godzinę”

Zima zaskoczyła drogowców. Tym razem nie jest to utarty frazes, a niestety prawda o zielonogórskich ulicach. Zaspy, nieodśnieżone drogi i parkingi znacznie utrudniły dziś kierowcom poruszanie się po mieście.

Niska temperatura i intensywne opady sprawiają, że drogi są śliskie, a widoczność jest ograniczona.

Temperatura powietrza sięga -11 stopni Celsjusza. Do jutra w południowej części naszego województwa mają się utrzymać zawieje i zamiecie śnieżne.

Za utrzymanie dróg w zimie odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej oraz firmy wyłonione w przetargu. ZGK zajmuje się centralnym i wschodnim rejonem miasta. – Działamy cały czas – przekonuje Agnieszka Miszon z ZGK.

Niestety, zarówno tej naszej pracy, jak i pracy innych firm, może za bardzo nie widać, ale spowodowane jest to tym, że śnieg cały czas pada. Więc my odśnieżymy, ale to i tak trochę walka z wiatrakami, bo tego śniegu cały czas jest dużo. Prognoza pogody jest taka, jaka jest – będzie padać. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – robimy wszystko co w naszej mocy, żeby drogi dobrze wyglądały.

Do posypywania ulic i chodników ZGK używa soli drogowej, kruszywa, chlorku wapnia i chlorku magnezu.

W porównaniu z zeszłym rokiem zużyliśmy już prawie 3 razy więcej soli, 4,5 raza więcej kruszywa i ponad 3 razy więcej chlorku wapnia i magnezu.

Po drogach jeżdżą pługi i piaskarki, pracownicy ZGK usuwają też śnieg ręcznie. Z powodu trudnych warunków drogowych mogą jednak pojawić się opóźnienia w odbiorze odpadów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: