ZIELONA GÓRA:

Kiedy spacer w zrewitalizowanym Parku Sowińskiego?

Zaglądamy do Parku Sowińskiego, który pierwotnie miał zostać oddany do użytku w maju. Pojawiły się ławki, pomost przy oczku wodnym, a także ułożono też płyty chodnikowe.

Prace na powierzchni widać gołym okiem, a co dzieje się pod powierzchnią? Bo to ona jest kluczowa w tym momencie.

Postanowiliśmy pomóc uczelni i wody, które są gromadzone wokół budynku, będą pod Aleją Konstytucji 3 Maja przetransportowane do zbiornika w Parku Sowińskiego, a stamtąd, zgodnie z planem, do góry, czyli do Palmiarni. Z tego względu opóźniły nam się prace, trzeba było uzyskać pozwolenie wodno-prawne. Nie w maju, a w czerwcu-lipcu zakończymy prace w Parku Sowińskiego.Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry

Chodzi oczywiście o budynek Rektoratu naprzeciwko Parku Sowińskiego. Rewitalizacją parku podobnie jak pracami przy Palmiarni zajmuje się firma Exalo. Raport z postępu prac przy Al. Konstytucji 3 Maja zdał Robert Rycej, kierownik robót.

Kończymy chodniki, robimy nawodnienie terenu, szykujemy pod fontannę. Kończymy pomost. Idziemy w dobrym kierunku, powoli już część parkową będziemy otwierać dla ludzi, żeby mogli korzystać z chodników.Robert Rycej, kierownik robót

W całej inwestycji najbardziej istotna jest wspomniana już budowa systemu pomp, który to system doprowadzi wodę z oczka z Parku Sowińskiego na Wzgórze Winne. Do wakacji zatem wszystko będzie gotowe.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X