ZIELONA GÓRA:

Kiedy doczekamy się otwarcia wiaduktu? Finał pierwszych prac jeszcze w sierpniu

To inwestycja, na którą zwłaszcza kierowcy czekają od dłuższego czasu. Remont wiaduktu przy ulicy Batorego rozpoczął się w ubiegłym roku. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada jednak, że do końca prac już blisko.

PKP PLK zamierza “oddać” wiadukt następnej ekipie budowlanej jeszcze w tym miesiącu.

Skończymy wszystkie prace przy konstrukcji wiaduktu kolejowego nad ulicą Batorego. Zgodnie z terminem, w najbliższych dniach udostępnimy wybranemu przez miasto wykonawcy teren pod budowę drogi, która będzie przebiegać pod tym obiektem. Równocześnie będziemy prowadzić ostatnie prace wykończeniowe, takie jak chociażby układanie okleiny na gotowych już przyczółkach tego wiaduktu.Radosław Śledziński, zespół prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe

 

Budową wspomnianej drogi pod wiaduktem zajmie się firma Budimex.

Budowała ulicę Aglomeracyjną, a obecnie buduje rondo na zjeździe z ulicy Wrocławskiej do Raculi. Natychmiast, jak PKP udostępni teren, firma Budimex wejdzie. Mamy nadzieję, że do połowy grudnia prace zostaną zakończone i na święta droga zostanie otwarta.Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry

Opóźnienia w modernizacji wiaduktu wynikają z tego, że budowlańcy zastali na miejscu inne elementy konstrukcyjne obiektu niż te, które były ujęte w planach. – Fundamenty przyczółków były inne, niż mieliśmy w planach. Pojawiły się też pewne kolizje z kablami, które na bieżąco rozwiązywaliśmy – dodaje Radosław Śledziński.

Odnowiony wiadukt umożliwi nie tylko sprawny ruch pociągom w obrębie stacji Zielona Góra, ale poprawi również warunki na drodze. Przejazd pod obiektem będzie bowiem szerszy, co umożliwi też przejazd w obu kierunkach autobusom. Będą również nowe chodniki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X