LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Kickbokserzy ASW Knockout z medalami MP

Pięć medali – w tym dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe  – zdobyli zawodnicy Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra podczas mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low-kick.

Impreza odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim. Po złoto sięgnął multimedalistka Rafał Gąszczak. Mówi trener Tomasz Pasek:

Rafał Gąszczak, który reprezentował Zieloną Górę, w kategorii plus 91 kg. pokonał jednogłośnie na punkty zawodników z Bydgoszczy Wrocławia i Warszawy. Jest klasa dla siebie, jest dwukrotnym mistrzem świata a mistrzostwo Polski zdobył po raz 27. Rozpiera mnie duma, bo to jest zawodnik, który walczy w mojej kategorii wagowej. To jest młody 25-letni zawodnik, świetnie się rozwija, świetlana przyszłość przed nim.

Trener chwali się również drugim złotym medalem.

Wtóruje Rafałowi Kacper Frątczak, który po raz 29. przywozi mistrzostwo Polski. To trzykrotny mistrz świata, startował w kategorii + 86 kg. Walczył z zawodnikami z Wrocławia, Legnicy i Krępic. Kacper i Rafał to są zawodnicy numer jeden Polskiego Związku Kickboxingu.

Dodajmy, że wśród juniorów starszych po srebrny medal sięgnął Michał Lewandowski. Brązowe medale wywalczyli Jakub Walkiewicz i Kamil Kwaśniewski.