ZIELONA GÓRA:

Każde pokolenie zabawi się na święcie dzielnicy! Gwiazdą będzie zespół Kombii

Wcześniej Zawada i Nowy Kisielin, a teraz Drzonków będzie gospodarzem święta dzielnicy Nowe Miasto. Co roku za obchody odpowiada inne zielonogórskie sołectwo. Tym razem rolnicy i wszyscy mieszkańcy powiększonego miasta będą bawić się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W trakcie uroczystości nie zabraknie nawiązań do tradycji dożynkowych, m.in. konkursu na najładniejszy wieniec.

Rozstrzygnięcie tego konkursu będzie podczas oficjalnego otwarcia święta. Poza tym ważne jest to, że chcielibyśmy, aby na scenie (na której będzie wiele się działo), pokazały się nasze lokalne podmioty działające na terenie dzielnicy – czy to ze szkół, czy z klubów sportowych. Będą dzieci z Ochli, z zespołu Mega Dance.Mariusz Zalewski, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto

Wystąpią również zespoły śpiewacze, takie jak „Nasza Łężyca” i „Wrzos”, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Kombii. Po koncercie do muzycznej zabawy zachęci mieszkańców zespół Samowar.

W święcie dzielnicy wezmą udział również przedstawiciele gmin partnerskich z Niemiec: Cottbus, Neuzelle i Peitz. To jeden z obszarów współpracy transgranicznej.

To jest wieloletnia współpraca. Moglibyśmy długo rozmawiać na ten temat. Ostatnio świętowaliśmy bodajże 50-lecie współpracy pomiędzy Zieloną Górą a Cottbus. Odbywają się dziesiątki różnych inicjatyw. Corocznie dla tych, którzy są w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, mamy obóz. Corocznie przyjeżdżają też partnerzy z Niemiec. Przyjeżdża na przykład młodzieżowy zespół niemiecki. Młodzi wspólnie trenują, uczą się i bawią.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Święto dzielnicy Nowe Miasto w Drzonkowie odbędzie się 31 sierpnia od godziny 12:00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na czas imprezy będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu. Więcej informacji poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00