ZIELONA GÓRA:

Kabaret? Nie na korcie!

Od 11 do 13 czerwca kabareciarze z całego kraju spotkali się na kortach w Zielonej Górze i rywalizowali ze sobą, grając w tenisa. Żarty poszły na bok, bo była poważna rywalizacja.

Na kortach Royal odbyły się 5. Tenisowe Mistrzostwa Polski Artystów Kabaretowych. Zmagania w Zielonej Górze, to dla wielu pozycja obowiązkowa, wpisana na czerwono do kalendarza.

Kabaretem zajmujemy się wszyscy, ale okazało się kiedyś, że spora część z nas gra w tenisa. Postanowiliśmy się zmierzyć, ustalić, kto jest najlepszy. Oczywiście w formie zabawy.Łukasz Pietsch, Kabaret Hrabi

Występ w Zielonej Górze, to dla niektórych efekt całorocznej pracy na treningach. W tym miejscu nikt nie chce być… śmieszny.

To jest najlepszy turniej amatorski artystów w Polsce. Ja przyjeżdżam od trzech lat. Zawsze jest tu fantastyczna atmosfera. Korty idealnie przygotowane, czujemy się jak profesjonaliści.Radosław Bielecki, Kabaret Neo-Nówka

Dodajmy, że kabareciarze łączyli przyjemne z pożytecznym – rywalizację z niesieniem pomocy. Zbierali pieniądze na budowę hostelu dla osób z autyzmem.

Zobacz więcej
Back to top button
X