ZIELONA GÓRA:

Już po wyborach, ale sołectwa jeszcze zagłosują. Wybiorą radę dzielnicy

Teoretycznie wybory samorządowe mamy już za sobą. W Zielonej Górze lokalna władza nie kończy się jednak na prezydencie i radzie miasta. Decyzje w wielu sprawach podejmuje również rada dzielnicy, którą mieszkańcy wybiorą w przyszłym tygodniu.

– Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wybory do rady dzielnicy były połączone z wyborami do rady miasta, ale prawo tego zabrania. Stąd to przesunięcie czasowe – wyjaśnia prezydent Janusz Kubicki. Podał też, ilu przedstawicieli będzie mieć Dzielnica Nowe Miasto.

Będziemy wybierali nie jak do tej pory 15, ale 21 radnych w 21 okręgach wyborczych. Wynika to z tego, że na terenie przyłączonym do miasta wzrosła liczba mieszkańców. Przed połączeniem miasta z gminą była poniżej 20 tysięcy. Przekroczyliśmy ją, stąd automatycznie wzrasta liczba radnych. Dalej już nie wzrośnie.Janusz Kubicki

W wyborach startuje 39 kandydatów. Wyznaczonych zostało 10 okręgów wyborczych, ale nie we wszystkich głosowanie będzie przeprowadzone.

Mamy 4 takie okręgi. Jest to okręg nr 2 w Przylepie, Nowy Kisielin – okręg nr 12, okręg wyborczy nr 13 w Raculi i okręg nr 18 – Sucha i Ługowo. Tam mamy po jednym kandydacie na radnego.Urszula Zamiatała, miejski komisarz wyborczy

Osoby, które okazały się jedynymi kandydatami w wymienionych miejscach, zostały już uznane za radnych dzielnicy. W pozostałych okręgach głosowanie odbędzie się dziś, 18 listopada między 8:00 a 18:00.

Część wyborców, która będzie miała problem z dotarciem do lokali wyborczych, ma zapewniony dojazd autobusami. Pojadą one na trasach Jarogniewice-Kiełpin-Drzonków oraz Stożne-Jany-Zawada.

Download (PDF, 75KB)

Download (PDF, 105KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: