ZIELONA GÓRA:

Już jest! Przy ratuszu stanęła choinka od leśników dla zielonogórzan [WIDEO]

Ma kilkanaście metrów wysokości i pachnie lasem – mowa oczywiście o choince, a dokładniej o świerku pospolitym, który stanął przy ratuszu. Będzie to drzewko bożonarodzeniowe wszystkich zielonogórzan. Darczyńcami, tradycyjnie już, są leśnicy. 

Tegoroczne drzewko przyjechało do naszego miasta z leśnictwa Stary Dwór z okolic Sulechowa. Mówi Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Choinka z lasu pokazuje również część naszej pracy. Bo las pełni trzy funkcje – gospodarczą, przyrodniczą i społeczną. Wszyscy czerpiemy dobro z natury i ta choinka jest tego symbolem. 

Wycięcie oraz przewiezienie takiej choinki to nie lada wyzwanie. Niełatwe zadanie wziął na siebie ośrodek transportu leśnego w Świebodzinie – dodaje Fabiańczyk.

Ten ośrodek zawsze nas wspiera w tym transporcie specjalistycznym. Pomaga nam także policja i straż leśna, bo zapewniają eskortę w mieście. Żeby było bezpiecznie. 

Choinka tradycyjnie już stanęła tuż obok ratusza. Jej ozdobienie oraz rozświetlenie odbędzie się  w niedzielę 4 grudnia około godziny 19. Wtedy też na całym deptaku rozbłysną wszystkie bożonarodzeniowe iluminacje. Ozdoby oraz drzewko będą cieszyć oczy mieszkańców do stycznia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00