HOTZIELONA GÓRA:

Już jest! Przy ratuszu stanęła bożonarodzeniowa choinka od leśników [WIDEO]

Miała być około 8, a przyjechała tuż przed południem. Bo przewiezienie takiego ładunku to nie lada wyzwanie. Mowa o dwunastometrowej choince, która stanęła na zielonogórskim deptaku i w wymiarze symbolicznym jest bożonarodzeniowym drzewkiem wszystkich mieszkańców naszego miasta. 

Pachnąca choinka, a dokładniej 24-letni świerk pospolity, pochodzi z okolic miejscowości Bucze na terenie Nadleśnictwa Świebodzin. Jakie walory były brane pod uwagę podczas typowania drzewka? O tym Anna Niemiec z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Musi być odpowiednia wysokość, ładnie rozłożone gałęzie. Do tego piękna, zielona, świeża. Bez suchych elementów. Pachnąca żywicą. To cały urok naszego drzewka. 

Precyzji wymaga nie tylko wybór oraz dowiezienie choinki, ale też jej odpowiednie zamontowanie. Ale jak mówi Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze – czego się nie robi dla poczucia magii świąt.

Będzie cieszyła nasze oczy myślę do końca stycznia, a może nawet kilka dni jeszcze lutego. Później będziemy świętować jej drugie życie. Dzisiaj cieszmy się tym, że uświetnia nam ten wyjątkowy czas. 

Przypomnijmy, że leśnicy już po raz piąty obdarowali zielonogórzan bożonarodzeniową choinką. A kiedy drzewko rozbłyśnie? Zapalanie lampek na choince oraz wszystkich innych bożonarodzeniowych iluminacji na mieście zaplanowano na Mikołajki. Start o godzinie 16 na Placu Bohaterów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: