ZIELONA GÓRA:

Już jest – pierwszy nowy przewijak na terenie Zielonej Góry

Na terenie Zielonej Góry pojawił się pierwszy z dziesięciu planowanych przewijaków. Zamontowany został on w centrum “ZGranej Rodziny” w ratuszu. Czyli w miejscu ogólnodostępnym. Identyczna idea ma przyświecać kolejnym miejskim miejscom do przewijania niemowlaków.

Co ważne – propozycje miejsc na stworzenie przewijaków mogą podawać sami zainteresowani, czyli rodzice maluchów. Bo kto wie lepiej, że znalezienie odpowiedniej przestrzeni do przebrania niemowlaka, graniczy nieraz z cudem.

Przewijaki są oczywiście w galeriach handlowych. Niestety przez pandemię dostęp do nich był skutecznie ograniczony. Sama urodziłam Michalinę w okresie jesiennym i miałam duży problem z przebraniem jej, jak byłyśmy na spacerze. Dlatego takie miejsca powinny się znajdować. I być dostępne niezależnie od dnia czy godziny. 

Przewijaki powstają w ramach akcji “ZGranej Rodziny”. Propozycje miejsc idealnych na stworzenie tam przewijaków można nadal przesyłać.

Zbieramy i prowadzimy taką ankietę, gdzie można zaznaczyć punkty, w których mamy i tatusiowie chcieliby takie miejsca. Gdzieś po drodze. Centrum miasta. Gdzieś, gdzie tych miejsc brakuje. Bardzo dużo już tych wniosków do nas spłynęło. Zielonogórzanie wskazują różnego rodzaju miejsca. Czasami bardzo zaskakujące. A czasami takie, w których wiemy, że taki przewijak postawimy. 

Ankiety są dostępne w formie online oraz stacjonarnie, w siedzibie “ZGranej Rodziny”. Należy jednak pamiętać, że propozycje lokalizacji muszą być nie tylko ogólnodostępne, ale powinny także spełniać warunki sanitarne. Gdzie się pojawią kolejne przewijaki, będzie wiadomo pod koniec czerwca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: