WAŻNEZIELONA GÓRA:

We wtorek rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy

Po rocznej przerwie na zielonogórski rynek wraca Jarmark Bożonarodzeniowy. Od 14 do 22 grudnia będzie można m.in. zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby wykonane przez miejscowych artystów i rękodzielników.

Na jarmarku znajdzie się również to, co sprawi, że jeszcze smaczniejsze będą nasze wigilijne potrawy. O tym, jak duży będzie tegoroczny jarmark mówi Waldemar Biel, prezes stowarzyszenia Moje Miasto.

Domków przyjedzie 26, namiotów będzie około 40. Niektórzy wystawcy przyjadą ze swoimi namiotami. Będzie pewnie ok. 50-60 stoisk.

Jarmark będzie otwarty codziennie od 11:00 do 19:00. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Otworzy się tzw. Świąteczna Warsztatownia, a w środę, 15 grudnia zaplanowano warsztaty rzeźbienia w lodzie. Początek o 15:00.

Jestem zadowolony, bo przez 2 lata namawiałem na to panią dyrektor ZOK-u. Przypadkiem znalazłem tę firmę z Poznania. Jestem dla nich pełen podziwu. Przez 2 godziny z kilku brył lodu robią arcydzieło.

Wigilia miejska w tym roku także się odbędzie. W niedzielę, 19 grudnia o 15:00 życzenia mieszkańcom złoży prezydent Zielonej Góry i biskup Tadeusz Lityński , a następnie na stołach pojawi się w sumie 250 kg pierogów i 300 litrów barszczu. Wieczerza będzie się odbywać przy akompaniamencie kolęd i pastorałek w wykonaniu m.in. Stanisława Karpiela Bułecki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00