UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Jubileusz dobiega końca. Czas na ostatnie wydarzenia

To już ostatnie tygodnie wielkiego świętowania na Uniwersytecie Zielonogórskim. Końca dobiegają bowiem obchody jubileuszu 20 -lecia istnienia naszej uczelni. Przed nami jeszcze tylko trzy wydarzenia upamiętniające dwie ostanie dekady w akademickich murach. 

W środę, czyli już jutro, zaplanowano odsłonięcie kolejnego już uczelnianego bachusika. Tym razem na imię mu ŻakUZ Jubilatus. O szczegółach Małgorzata Ratajczak Gulba z biura promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

To będzie takie wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta. 17 listopada spotykamy się o godzinie 10 przed Biblioteką Uniwersytecką. Będzie to wydarzenie otwarte, więc wszystkich serdecznie zapraszamy. Zwłaszcza studentów. Będą dla nich niespodzianki. Uroczystość uświetni autor figurki, który jest również naszym absolwentem. 

Dwa dni później, bo 20 listopada, uczelnia zaprasza na wystawę przy ulicy Wiśniowej.

Jeśli chodzi o wystawę, to będzie to wernisaż Piotra Panasewicza pod tytułem “LITHO”. Rozpocznie się ona o godzinie 11 w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki na ulicy Wiśniowej. 

Zwieńczeniem obchodów jubileuszowych będzie uroczyste posiedzenie senatu. Odbędzie się ono pod koniec grudnia. Na ten moment nie wiadomo jednak w jakiej formie posiedzenie zostanie przeprowadzone – stacjonarnie czy online. Zależy to od sytuacji epidemicznej. Będzie ono podsumowaniem wszystkich wcześniejszych wydarzeń jubileuszowych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: