ZIELONA GÓRA:

Jeszcze w wakacje zakończą się prace w Dolinie Gęśnika

To już ostatnia prosta prac w Dolinie Gęśnika – miejscu chętnie odwiedzanym przez mieszkańców m.in. pobliskich osiedli.

Niedawno ponownie otworzyły się tzw. Gęsie Tarasy. Sporym zainteresowaniem cieszy się też pobliski park ruchu drogowego. W dalszej części Doliny Gęśnika trwają prace wykończeniowe. Kiedy całość będzie dostępna dla zielonogórzan? I czy miasto planuje w dobie epidemii uroczyste otwarcie? O tym mówi Filip Gryko, przewodniczący klubu radnych Zielona Razem.

Z końcem lipca, możliwe, że w połowie sierpnia zostaną zakończone prace budowlane i zaczną się odbiory. Wiem, że jeżeli chodzi o otwarcie, to wszystko zależy od tego, w jakiej będziemy rzeczywistości. Na dziś byśmy nie chcieli robić festynów. Zobaczymy, jak to będzie za miesiąc lub za dwa. Jeśli będzie możliwość, to zrobimy jakieś oficjalne otwarcie. Jeśli nie, to po prostu otworzymy to dla mieszkańców, żeby mogli z tego miejsca legalnie korzystać. Mam nadzieję, że jak to zostanie już oficjalnie otwarte, będziemy dbali o czystość tego miejsca.

Prace miały być zakończone już dawno, ale pierwszy wykonawca w ubiegłym roku zbankrutował. Inwestycję kończy firma Arman Roboty Ziemne z Żar, która wyceniła dokończenie prac na przeszło 5 mln zł.

Z Filipem Gryko rozmawiała Katarzyna Frejman.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: