ZIELONA GÓRA:

Jesteś ofiarą przestępstwa? Radcy prawni udzielą pomocy

Między 22 a 28 lutego przypada w tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Wsparcia w tym czasie udzielą m.in. radcy prawni.

Po pomoc mogą zgłosić się osoby, które np. doświadczają przemocy albo padły ofiarą oszustwa – wyjaśnia Radosław Pietrzak z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze.

Może się zgłosić tak naprawdę każdy, kto czuje się ofiarą przestępstwa. W tym tygodniu będą udzielane nieodpłatne porady prawne każdemu, kto czuje taką potrzebę. Jeśli w trakcie porady okaże się, że nie ma jakiegoś problemu prawnego, wtedy ta osoba zostanie przekierowana do odpowiednich instytucji, które udzielą pomocy.

Pomoc prawników będzie bezpłatna, a kancelarie będą działać w rygorze sanitarnym. Osoby, które chciałyby skorzystać ze wsparcia, powinny uzgodnić telefonicznie termin spotkania.

Porad prawnych udzielamy zarówno osobiście, jak i telefonicznie. Prosimy tylko o wcześniejszy kontakt telefoniczny na wskazane numery kancelarii. Porady są udzielane w różnych miejscowościach, zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie, Żarach czy Nowej Soli przez radców prawnych, członków naszej izby prowadzących swoje własne kancelarie.

Harmonogram dyżurów i numery kontaktowe znajdują się na stronie Okręgowej Izby Radców Prawnych. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest ogólnopolską akcją pod patronatem Ministra Sprawiedliwości. Włączają się w nią również organizacje pozarządowe, policja i prokuratura.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: