ZIELONA GÓRA:

Jest korowód! [Nieznana Zielona Góra]

Jest na naszym portalu, dodajmy. Dzięki zdjęciom doktora Grzegorza Biszczanika!

Tegoroczne Winobranie jest wyjątkowe ze względu na zredukowane atrakcje i wprowadzenie obostrzeń odnoszących się do pandemii koronawirusa. Zdecydowanie inaczej obchodzono Winobranie w 1959 roku… Wówczas miało ono odbywać się w terminie 27 września – 4 października. Samo święto poprzedziła uroczysta sesja Miejskiej Rady Narodowej w ratuszu, która miała być jednocześnie sygnałem do otwarcia Winobrania, gdyż kończyła się “częścią artystyczną”.

Na samym Winobraniu, jak widać na zdjęciach, zabawa była przednia, a i gości na zielonogórskim deptaku nie brakowało. Warto zaznaczyć, że wówczas korowód odbywał się zupełnie inną trasą niż dotychczas. Przebiegła m.in. aleją Niepodległości.

Zobaczcie, jak pięknie niegdyś wyglądało nasze ustrojone miasto podczas Winobrania. Piękne miasto, piękni zielonogórzanie, piękna stolica polskiego winiarstwa!

Wszystkie prezentowane zdjęcia możemy oglądać dzięki Pani Dorocie Jas, która sprezentowała mi wyjątkowy, bo wypełniony aż po same brzegi album z zielonogórskimi zdjęciami – serdecznie dziękuję!

 

Tekst:
dr Grzegorz Biszczanik – historyk, filokartysta, znawca dziejów Zielonej Góry

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: