ZIELONA GÓRA:

Jedyne takie zawody dla kolczastych przyjaciół. VII Bieg Jeża za nami!

Jeże nieodłącznie kojarzą się nam z jesienią. Co prawda zwierzak z jabłkiem na kolcach to pewien szablonowy obraz, ale możliwość spotkania jeża w naszych lasach jest całkiem realna. Ten sympatyczny czworonóg co roku patronuje biegowi w Parku Tysiąclecia.

W tym roku na Bieg Jeża zapisało się 500 osób – 300 dorosłych i 200 dzieci. Dystans do pokonania był dostosowany do wieku uczestników.

To jest bieg, który wpisał się już w kilka bardzo ważnych rzeczy. Po pierwsze – zielonogórzanie, Lubuszanie, biegają i pomagają. Przychodzą rodzice z dziećmi, pokazują im, sami biegając, dobrą postawę, prosportową. I jednocześnie pokazują, że można pomagać słabszym. Druga rzecz to taka, że promujemy jak zwykle piękno naszych parków. Park Tysiąclecia jest absolutnym zjawiskiem w Zielonej Górze. Trzecia rzecz, która jest bardzo fajna, to to, że uczymy chyba i dorosłych, i dzieci, że zwierzęta są częścią naszego domu.Radosław Brodzik, współorganizator Biegu Jeża

Na miejscu biegu swoje stoisko miało stowarzyszenie „Inicjatywa dla Zwierząt”. Wolontariusze wyjaśniali, czego potrzebuje zielonogórskie schronisko na jesień i zimę. Przyjmowali też datki.

Potrzebujemy karmy mokrej. Przede wszystkim też sprzedajemy już nasze schroniskowe kalendarze. Są one także dostępne w schronisku. Będzie można podziwiać nasze zwierzaki przez cały rok na swoich ścianach. To są takie dwa główne punkty. Zbieramy również na leczenie naszych zwierzaków i ogólnie na utrzymanie.Magdalena Zwolska, rzeczniczka stowarzyszenia „Inicjatywa dla Zwierząt”

Zawodnikom dopisywał humor. Niektórzy pojawili się na starcie w przebraniach zwierząt. Do udziału w biegu zmotywowała ich chęć pomocy zwierzakom i możliwość sprawdzenia swojej kondycji.

Przed zawodami biegacze przynosili dary dla zielonogórskiego schroniska – karmy i koce. Mogli również zobaczyć, jak wygląda inkubator dla jeży. Umieszcza się w nim słabe, zmarznięte zwierzaki, by ratować ich życie i zdrowie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X