ZIELONA GÓRA:

Jeden wieczór, trzy cele pomocy. „Warto jest pomagać” szykuje grudniową galę

Czas przed świętami Bożego Narodzenia upływa nam na zakupach i innych przygotowaniach. To także dobry moment, by otworzyć się na pomoc drugiej osobie. Jak co roku, w okresie przedświątecznym w Zielonej Górze odbędzie się charytatywna gala „Warto jest pomagać”.

Można już zakupić bilety-cegiełki na wydarzenie. Uzyskane środki, a także pieniądze ze zbiórki w trakcie gali trafią do jednej z podopiecznych stowarzyszenia oraz Szpitala Uniwersyteckiego.

Co roku jest to decyzja stowarzyszenia, komu pomagamy. W tym roku postanowiliśmy, że będzie to podopieczna naszego stowarzyszenia. Weterynarz, która uległa wypadkowi samochodowemu, powoli wraca do zdrowia. Jest to Ola Mądry – cudny człowiek, bardzo zaangażowany społecznie. W tym roku także będziemy zbierać pieniądze także na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, czyli naszego szpitala.Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia „Warto jest pomagać”

Imprezę poprowadzi kabareciarz Leszek Jenek. Tradycją jest już to, że co roku organizatorzy dobierają mu kogoś do towarzystwa. Ten zaszczyt przypadł kobiecie również związanej z kabaretem.

Partnerka, która będzie mi towarzyszyć na scenie, będzie niższa ode mnie. Będzie to Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi, a kiedyś z kabaretu Potem, gdzie wspólnie występowaliśmy. Nie muszę dodawać, że to będzie duże wyzwanie, przede wszystkim dla mnie, ale myślę, że razem z Asią jakoś sobie poradzimy.Leszek Jenek, prowadzący galę „Warto jest pomagać”

Duet zapowie występy takich gwiazd, jak Igor Herbut z grupy LemON, Stanisław Karpiel-Bułecka z Future Folk, Halina Mlynkova i Anna Jurksztowicz.

Będzie dwóch chłopaków z LemON-a, bo wspomnę, że od lat w orkiestrze festiwalowej pod kierownictwem Wojtka Zandeckiego zawsze jest z nami Piotr Kołacz. To też członek zespołu LemON, basista. Kolejną osobą, która będzie na naszej gali, jest Marek Piekarczyk. Dołączy do ekipy również Anna Jurksztowicz. Kolejnym z artystów będzie Mietek Szcześniak. I Stanisław Karpiel-Bułecka – tu nie było w ogóle dyskusji, to był jeden telefon. Staszek powiedział: „jadę, żeby było ino dobre żarcie”. To był jedyny argumentżartuje Agnieszka Hryniewicz, asystent reżysera gali „Warto jest pomagać”.

Gościem honorowym gali będzie Katarzyna Gaertner – kompozytorka, autorka takich przebojów, jak „Tańczące Eurydyki”, „Wielka woda” oraz „Bądź gotowy dziś do drogi”. Podczas gali pieniądze będą zbierane również na jej rehabilitację. Artystka dwukrotnie przeszła udar mózgu.

W tym roku stowarzyszenie „Warto jest pomagać” po raz pierwszy wręczy statuetkę Złotego Anioła. Otrzyma ją osoba, która przyczyniła się do rozwoju polskiej kultury.

Gala „Warto jest pomagać” odbędzie się 14 grudnia w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

Zobacz więcej
Back to top button
X