ZIELONA GÓRA:

Jeden KRS, ponad 180 podopiecznych. „Warto jest pomagać” przyjmuje wpłaty od podatników [1% PODATKU]

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” od lat jest w czołówce organizacji, które otrzymują 1% podatku od zielonogórzan. Dzięki tym pieniądzom wspiera przede wszystkim swoich podopiecznych – dzieci i dorosłych, którzy potrzebują środków na leczenie i rehabilitację.

Podatnicy mogą przekazać 1% organizacji bądź konkretnej osobie, której chcą pomóc. Wtedy w formularzu PIT muszą również podać tzw. cel szczegółowy wpłaty. Stowarzyszenie ma pod opieką ponad 180 osób.

Każdy, kto chce przekazać pieniądze dla organizacji pożytku publicznego, a dokładnie – dla naszego stowarzyszenia, wystarczy, że wpisze w rubryce numer KRS: 0000318521. Jeżeli wybierze sobie u nas jakiegoś podopiecznego, na stronie wartojestpomagac.pl jest zakładka „Nasi podopieczni”. Tam można sobie przeczytać historię choroby, na co potrzebne są pieniądze. I w celu szczegółowym PIT-u można wpisać imię i nazwisko tego podopiecznego.Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia „Warto jest pomagać”

Aby nakłonić do przekazywania 1% podatku, stowarzyszenie ruszy z kampanią. Będzie ją prowadzić poprzez jeden z ogólnopolskich dzienników, mailowo i korespondencyjnie. Informacje pojawią się również na Facebooku stowarzyszenia.

Do wszystkich mieszkańców Zielonej Góry trafi specjalny folder, książeczka. W tym folderze będą informacje o tym, jak pomagamy, jakich mamy podopiecznych. Właśnie w tej książeczce będzie wszystko opisane, także krok po kroku, jak rozliczyć 1% podatku.Grzegorz Hryniewicz

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” słynie z organizacji grudniowej gali charytatywnej i wrześniowej akcji „Wyprawka”. Przygotowuje również paczki dla dzieci z pogotowia opiekuńczego. Po raz pierwszy będzie także współorganizatorem Maratonu Serc – imprezy, która odbędzie się 7 marca w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00