KULTURA:MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

„Jazzujące Muzeum” ostatni raz w tym roku

Łączy w swoich utworach różne gatunki muzyki. Krzysztof Kobyliński wystąpi w czwartek w Muzeum Ziemi Lubuskiej. To ostatni w tym roku koncert w ramach cyklu „Jazzujące Muzeum”.

O recitalu fortepianowym, jaki czeka na miłośników jazzu mówi Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Tym razem nie będzie to zespół, a występ artysty, który ma rodowód śląski. On mieszka w Gliwicach, gdzie działa, pracuje na wielu płaszczyznach. Nie jest tylko pianistą, ale także kompozytorem, animatorem kultury. Na Śląsku organizuje wiele wydarzeń związanych z muzyką jazzową.Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej

Krzysztof Kobyliński rocznie gra kilkadziesiąt koncertów na całym świecie. Jego jazzowa twórczość łączy ze sobą różne gatunki muzyki.

W jego utworach, ponieważ komponuje, możemy usłyszeć nuty etno i muzykę klasyczną. Podczas jego koncertu usłyszymy też standardy jazzowe w jego wykonaniu. Koncert zapowiada się bardzo ciekawie. To właściwie pierwszy występ Krzysztofa Kobylińskiego w Zielonej Górze.Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej

Koncertom w ramach cyklu „Jazzujące Muzeum” zawsze towarzyszy prezentacja obrazu. Tym razem przywołany zostanie obraz Zbigniewa Pronaszki –  “Martwa natura z ptakiem”.  Czwartkowy występ w muzeum rozpocznie się o 19:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: