ZIELONA GÓRA:

Jazda po „kielichu” to przestępstwo. Bez uprawnień też

Kierowanie samochodem bez prawa jazdy to przestępstwo – przypomina zielonogórska policja, która tylko wczoraj zatrzymała aż pięć osób, które prowadziły pojazdy bez uprawnień.

Ponadto jeden z zatrzymanych był nietrzeźwy. Dokumenty pojazdu i kierującego są sprawdzane przez funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej. Prowadzenie auta mimo decyzji o cofnięciu uprawnień, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei kierowanie pojazdem wbrew zakazowi wydanemu przez sąd może skutkować karą więzienia od 3 do 5 lat.

Wczoraj zielonogórscy policjanci zatrzymali aż pięć takich osób. Na ul.Fabrycznej 36-latka kierującego Mercedesem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, na ul.Prostej 35-latka kierującego Fiatem Doblo i 39-latka na S3 kierującego Hondą Civic –  również z decyzjami o cofnięciu uprawnień.

Natomiast zatrzymany na ul.Dworcowej 29-latek kierujący Renault Megane i 61-latek kierujący Fordem Mondeo zatrzymany w Starym Kisielinie mają sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Kierujący Fordem jak się okazało był również pijany – miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Popełnił więc jednocześnie dwa przestępstwa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X