ZIELONA GÓRA:

Janusz Kubicki o transporcie z Chin: Pomoc przez miasta partnerskie

Tak jak już informowaliśmy – lubuskie szpitale i pogotowia – w tym oczywiście zielonogórskie placówki otrzymają niezbędną pomoc w walce z pandemią koronawirusa.

Sprzęt miasto przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim i kancelarią premiera pozyskało z Chin. Dziś nadleciał pierwszy transport medyczny.  – Cieszymy się, że możemy otrzymać taką pomoc – mówił dziś w Miejskim Alercie Janusz Kubicki. Prezydent Zielonej Góry odsłonił tym samym kulisy chińskiego transportu do naszego miasta.

Doszliśmy do wniosku, że wyślemy do wszystkich parnetrskich miast w Chinach prośbę o informację, jak należy się zachowywać i czy można bezpośrednio kupić sprzet. 19 marca dostaliśmy pierwsze oferty cenowe dotyczące zakupu sprzetu. Janusz Kubicki

Kubicki dodał, że miasto koszty musiało ponieść jeszcze przed samym wysłaniem całego sprzętu do Zielonej Góry.  – Nie bez znaczenia była także pomoc zielonogórskiej firmy LUG – dodaje Kubicki.

Nasza zielonogórska firma LUG, która wspólpracuje z Chinami ma najlepsze ceny. Podjęliśmy decyzję, że wspólnie z nimi będziemy realizować zadanie. Złozyliśmy zamówienie na kwotę ponad miliona złotych.

Po sprzęt do Warszawy udali się żołnierze z jednostek z Czerwieńska, Żagania i Międzyrzecza.

Zobacz więcej
Back to top button
X