ZIELONA GÓRA:

Janusz Kubicki: Nie zamykajmy hal i stadionów!

Od jutra kolejne restrykcje wprowadzone w związku z epidemią zostaną poluzowane. Zgodnie z rozporządzeniem resortu zdrowia więcej osób będzie mogło wejść na stadion czy do kina, otwarte zostaną też hale sportowe.

My o zdanie w tej sprawie i o zielonogórski sport zapytaliśmy Janusza Kubickiego. Miasto jest bowiem współwłaścicielem dwóch największych zielonogórskich klubów – żużlowego Falubazu i koszykarskiego Stelmetu. Prezydent Zielonej Góry – pytany o możliwość wpuszczenia większej liczby kibiców na stadion i do hal  – stwierdził, ze jest za, bo wirus i tak z nami zostanie jeszcze na długi czas

Ja uważam, że powinniśmy się otwierać szerzej, bo przed wirusem  nie da się wiecznie uciekać. Nie ma tak dużej ilości przypadków, żeby tak drastyczne środki były realizowane. Wiele dziedzin jeszcze się nie otworzyło. Jestem przeciwnikiem takich obostrzeń. 

Hale i stadiony będą mogły być zapełnione w połowie ich objętości. Skróci się też nakazywany dystans społeczny z dwóch do półtora metra. Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej nadal jednak pozostanie.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00