LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Jakie są najbliższe plany lotniska w Babimoście?

– Pojawią się dwa nowe kierunki, ale nie chcę ich jeszcze zdradzać – mówił dziś w Radiu Index dr Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego na temat lotów z Babimostu.

W ubiegłym roku w ofercie pojawiały się m.in. wakacyjne loty do Turcji, Chorwacji oraz Bułgarii. Z czego turyści skorzystają w tym roku? Obecnie trwają procedury przetargowe. Ich efekty mamy poznać już niebawem.

Czekamy na odzew od przewoźników, jakimi kierunkami byliby zainteresowani. Po rozstrzygnięciu tych postępowań będziemy mogli ogłaszać kierunki. Myślę, że dwa nowe się pojawią. Jakie? Tego jeszcze nie chciałbym zdradzać.

Kotylak dodał, że w planie jest utrzymanie dotychczasowych destynacji, ale ma zostać wzbogacona o nowe porty.

Spółka Lotnisko Zielona Góra/Babimost staje przed zadaniem wyboru nowego prezesa po śmierci Macieja Pawlińskiego, który zajmował to stanowisko od 2021 roku. Czy wpłynie to na plany związane z rozbudową lotniska?

Musimy pewne rzeczy przeprocedować na nowo. Musimy wyłonić nowego prezesa. On będzie musiał się wdrożyć w ustalenia różnych działań. Nie chodzi tylko o rozbudowę lotniska, ale też m.in. o system dronowy.

W planie inwestycji są też m.in. farma fotowoltaiczna.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00