ZIELONA GÓRA:

Wchodzisz na stronę i… rezerwujesz psa na spacer. Nowoczesna pomoc schronisku

Zima i minusowe temperatury nie są sprzyjającymi warunkami do opieki nad zwierzętami. Do tego dochodzą ograniczenia spowodowane przez pandemię. Sprawdzamy więc, jak obecnie wygląda praca schroniska w naszym mieście.

Schronisko w Zielonej Górze, pomimo pandemii, stara się funkcjonować normalnie. Pracownicy zachowują dystans i nie zamykają się na mieszkańców. Wręcz przeciwnie, chcą widzieć się z ludźmi, którzy pomagają ich czworonożnym podopiecznym. W placówce nadal od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 14.00 istnieje możliwość wyprowadzania psów na spacer. Mówi Sylwia Zając, kierownik schroniska.

Chcemy stworzyć udogodnienia dla tych osób, żeby nie czekały, bo dostawaliśmy sygnały, że trzeba było długo czekać, by wziąć psa na spacer. Pracujemy nad tym, żeby na naszej stronie był system rezerwacji. Dana osoba klika sobie wybrany termin i my, mając już taką informację, możemy się do tego przygotować.

 

Prężnie działa również wolontariat. Obecnie w pomoc zwierzętom angażuje się około 80 osób, ale nadal można zgłaszać chęć dołączenia do tego grona.

Każdy może zostać wolontariuszem i znaleźć swoją działkę przy zwierzętach. Są osoby, które poradzą sobie na interwencjach i poradzą sobie z takimi najtrudniejszymi sytuacjami. Są też takie osoby, które świetnie realizują się, wyprowadzając psiaki, a są też takie osoby, które z tymi zwierzętami są popracować. Zawsze jest jakaś forma wolontariatu. Nie trzeba być w schronisku, żeby pomagać zwierzętom.

Schronisko jest miejscem, które pomaga zwierzętom, ale samo również potrzebuje pomocy. Aby wesprzeć placówkę, można zakupić specjalistyczną karmę dla zwierząt. Niezbędne są również jednorazowe rękawiczki, odzież i pokrowce na buty.

Materiał przygotowała Patrycja Jeleńczak

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: