ZIELONA GÓRA:

Jak udzielić pomocy tonącemu? Nauczą Was tego zielonogórscy strażacy!

Od poniedziałku oficjalnie ruszają ferie zimowe w naszym regionie. A to oznacza między innymi spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Także w okolicach wodnych akwenów i co gorsza – po zmroku. Zielonogórscy strażacy postanowili więc przygotować “nocny” pokaz, jak pomóc na przykład tonącemu.

Techniki związane z ratownictwem wodnym będzie można zobaczyć jeszcze w tym tygodniu na zielonogórskim Wagmostawie. Początkowo pokaz miał się odbyć w poniedziałek, ze względu na ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnych porywów wiatru wydarzenie musiało zostać jednak  przełożone. O szczegółach pokazu st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy zielonogórskich strażaków.

Pokażemy podstawowe elementy co zrobić, żeby pomóc osobie poszkodowanej. Znajdującej się w niebezpieczeństwo. Być może sami się w takim znajdziemy. Chcielibyśmy pokazać zielonogórzanom jak w takich sytuacjach można pomóc i jak się zachować.

Zwykle na tego typu pokazy zapraszane są dzieci. Zielonogórskim strażakom zależy jednak, żeby na Wagmostaw przyszli tym razem także dorośli.

Żeby właśnie uzmysłowić im, jak się zachować. Jak jest ciemno na zewnątrz, jest woda. Do tego niskie temperatury. Myślę, że ta wiedza również dla dorosłych będzie cenna.

Aktualną datę “nocnego” pokazu technik ratownictwa wodnego podamy Wam jak tylko straż pożarna ustali nowy termin.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: