ZIELONA GÓRA:

Jak to w Przylepie – jest odlotowo! Festyn (nie tylko) lotniczy przyciągnął tłumy!

To impreza pełna dziecięcej radości, a pewnie i dorosłym pomaga odkryć w sobie wewnętrzne dziecko. Festyn lotniczy w Przylepie z okazji Dnia Dziecka gromadzi mnóstwo małych i dużych mieszkańców. Zainteresował także nas!

O to, by najmłodsi nawet przez chwilę się nie nudzili, dba między innymi Centrum Nauki Keplera, czyli Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus. Sposoby nauki poprzez zabawę, jakie „Kepler” oferuje na festynie, przedstawia Krzysztof Rosiński.

Mamy strefę keplerowską, w której mnóstwo atrakcji: zarówno teleskopy, jak i space lab, w którym można szukać marsjańskiego meteorytu. Są gry planszowe, kolorowanie rakiet, motyli, specjalne doświadczenia z pajęczakami i zmysłami, które posiada każdy człowiek. Dla każdego coś miłego, w klimacie nauki połączonej z zabawą.Krzysztof Rosiński

Z kolei atrakcji podniebnych dostarczają piloci z grupy akrobacyjnej Żelazny, francuska grupa Patrouille Reva czy wielokrotny reprezentant Polski na mistrzostwach świata w akrobacji samolotowej, Artur Kielak. Z myślą o dzieciach i osobach wrażliwych na hałas w namiocie programu ZGrana Rodzina dostępne są zatyczki do uszu.

Aby ktoś mógł się bawić, ktoś inny musi czuwać nad bezpieczeństwem. Tu sił nie szczędzą zielonogórscy policjanci, którzy mają również własne stoisko.

Tak naprawdę występujemy tu w podwójnej roli: mamy swoje stoisko, ale oczywiście oprócz tego od rana dbamy o bezpieczeństwo. To już jest druga tego typu impreza – w ubiegłym roku mogliśmy przećwiczyć różne warianty działania. Po analizie zabezpieczenia z zeszłego roku poprawiliśmy to, co było do poprawienia. Natomiast wiele rozwiązań się sprawdziło i zostały one zastosowane w tym roku. A na stoisku mamy mnóstwo gadżetów dla maluchów – odblaski, które można przyczepić do plecaka, książeczki z poradami, kolorowanki. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Ukoronowaniem obu festynowych dni będą koncerty grupy De Mono, Kasi Kowalskiej i Dawida Kwiatkowskiego.

Migawki z festynu lotniczego widzianego naszymi oczami możecie zobaczyć na filmie. A poniżej – do wysłuchania rozmowy z gośćmi mobilnego studia Radia Index.

Paweł Wysocki, radny klubu Zielona Razem

Adam Podgórski, Inicjatywa dla Zwierząt

Małgorzata Szachowicz, ambasador programu ZGrana Rodzina

Krzysztof Rosiński, Centrum Nauki Keplera

Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

https://www.facebook.com/index96fm/posts/10160812083510657

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X