ZIELONA GÓRA:

Jak sprawuje się Ezguba? Sprawdzamy!

W maju tego roku wystartował portal Ezguba.pl, za pośrednictwem którego możemy zgłosić znalezienie lub zagubienie przedmiotu, zwierzaka, dokumentów. Serwis powstał w Przylepie, ale ma charakter ogólnopolski. Zgubą Ezguby są jednak… nieuczciwi użytkownicy.

Portal pracuje na popularność. Jego właścicielka, zielonogórzanka Klaudia Baranowska przyznaje, że strona zbiera coraz więcej ogłoszeń z różnych stron Polski.

– Dostaliśmy już kilkadziesiąt maili czy potwierdzeń na stronie, że zwierzaki czy rzeczy szukane odnaleziono dzięki nam. I to jest to! – cieszy się pani Klaudia. – Po to założyłam tę stronę – dodaje.

W lipcu Ezguba pojawi się na Patronite, potężnej platformie do wspierania twórców – potrzebuje środków, by móc pomagać jeszcze więcej. Żeby ludzie wiedzieli, co i jak mają robić, by pomagać sobie nawzajem. Teraz firma potrzebuje partnera, który chciałby rozwijać serwis.

Nasza redakcja zwróciła jednak uwagę na liczne, puste, bezcelowe ogłoszenia w serwisie. Klaudia Baranowska przyznaje: – Faktycznie, ponieważ dodawanie ogłoszeń jest darmowe, kusi to nieuczciwych ogłoszeniodawców do umieszczania swoich reklam. Są one na bieżąco usuwane, choć ich natłok jest bardzo duży.

Zobacz portal ezguba.pl

Trzymamy kciuki, by portal trafiał do ludzi chcących pomagać, a nie do tych, którzy wokół cudzych nieszczęść chcą robić interesy.

„Uczciwego znalazcę proszę o zwrot”. Może być z pomocą internetu!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00