ZIELONA GÓRA:

Jak rozwinęła się elektromobilność w Zielonej Górze? Sprawdzają uczniowie „Elektronika”

Transport elektryczny „od kuchni” ma dziś okazję poznać młodzież z zielonogórskiego „Elektronika”. Miejski Zakład Komunikacji, wspólnie z Polską Izbą Elektromobilności, zaprosił uczniów na Dzień z Elektromobilnością. To wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

MZK zorganizował dzień otwarty w zajezdni przy ulicy Chemicznej, gdzie uczniowie mogą zobaczyć np. stacje wolnego ładowania autobusów elektrycznych.

Chcemy pochwalić się tym, co zrobiliśmy przez ostatnie dwa lata, czyli projektem niskoemisyjności. Chcemy pokazać naszą przebudowaną zajezdnię, nowe autobusy, stacje ładowania i oczywiście Centrum Przesiadkowe. Pokażemy nasza zajezdnię troszkę od kuchni, pokażemy też wolne ładowarki, halę napraw, myjnię i fragment naszej historii.

Poza zajezdnią MZK i pętlami autobusowymi młodzież z „Elektronika” zobaczyła stację EKOEN w Nowym Kisielinie. Przypomina ona stację benzynową, ale służy do ładowania elektrycznych aut. Pomysł Dnia z Elektromobilnością spodobał się młodym ludziom.

Autobusy elektryczne są fajne, bo nie szkodzą aż tak bardzo środowisku. Moim zdaniem inicjatywa dnia elektrotransportu jest bardzo dobra. Autobusami podróżuję dużo rzadziej, ponieważ preferuję rower. Rowerem jeździ się dużo przyjemniej, ponieważ nie śmierdzą autobusy, nie trzeba wdychać spalin.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektronik” już wcześniej miało do czynienia z elektromobilnością. Nawiązało współpracę z firmą Ekoenergetyka, w której uczniowie odbywają praktyki i staże. Ponadto firma prowadzi klasę patronacką w szkole.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: