ZIELONA GÓRA:

Jak przygotować się do szczepienia? Jakich sygnałów po zastrzyku nie lekceważyć?

100 procent – to obłożenie punktu szczepień przy Bohaterów Westerplatte każdego dnia. Chętnych, którzy przychodzą się zaszczepić do namiotu przy Centrum Biznesu nie brakuje.

Należy się tu zgłosić o wyznaczonej godzinie, aby uniknąć dłuższego czekania i ograniczyć kontakt z innymi osobami. Na szczepienie należy zabrać dokument tożsamości, listę przyjmowanych leków i listę przebytych chorób. Pytamy zielonogórzan jak czują się po przyjęciu pierwszej dawki.

Po otrzymaniu dawki konieczne jest odczekanie około 15 minut. Bacznie obserwujemy organizm, ale nie panikujemy i nie szukamy na siłę odstępstw od normy. Niektóre z nich nie powinny budzić naszego niepokoju.

Nie martwimy się przejściową temperaturą, potami, dreszczami. Martwimy się dusznościami, kołataniem serca, masywnym osłabieniem, temperaturą przekraczającą 40 stopni.

W razie niepożądanych efektów kontaktujemy się z lekarzem rodzinnym i punktem szczepień. U większości osób, które przyjmują szczepionkę nie występują żadne objawy. Pamiętajmy, aby do punktu ubrać się swobodnie, po to, by łatwo i szybko przygotować się do szczepienia.

Wideo: Katarzyna Mayer-Bzowa, Tomasz Noskowicz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: