ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Jak pokonać mistrza?

Fogo Unia Leszno, aktualny mistrz Polski staje na drodze RM Solar Falubazu. Drodze do fazy play-off? Wiele wskazuje na to, że niedzielny mecz z „Bykami” może być właśnie na wagę czwórki w PGE Ekstralidze.

Zielonogórzanie są po dwóch meczach bez choćby punktu, co znacząco skomplikowało, wydawałoby się jeszcze niedawno, rewelacyjną sytuację w tabeli. Teraz, po porażce w Gorzowie, Falubaz spadł na trzecie miejsce, a pozycję wicelidera zajęły właśnie Moje Bermudy Stal.

Presja trwa od pierwszego meczu sezonu. Tak jest w sporcie i nie zwracamy na to uwagi. Wiemy, o co jedziemy, musimy zdobyć ważne dla nas trzy punkty, żeby w tej tabeli się utrzymać i jechać w play-offach.

Mistrz, choć piekielnie silny, to jest do pokonania. Z Unią wygrały niedawno zespoły z Wrocławia i Lublina.

Miejsce w tabeli mówi wszystko, jeżeli chodzi o ich potencjał. Od kilku lat nie schodzą z pierwszego miejsca. U nas jeżdżą bardzo dobrze, nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio z nimi tutaj wygraliśmy. To jest też sport i to jest najpiękniejsze. Mogą też przegrać, bo jednak kilka meczów przegrali w tym roku. Zdajemy sobie sprawę, jaka drużyna i z jakim potencjałem przyjeżdża. Szykujemy się na trudny pojedynek.

Niedzielne spotkanie z Unią będzie ostatnią okazją do zapunktowania u siebie w rundzie zasadniczej. Później już zielonogórzanom pozostanie tylko wyjazdowy mecz z Motorem Lublin. Pierwszy bieg o 19:15. Przypomnijmy, że w lipcu w Lesznie Fogo Unia wygrała z zielonogórzanami 47:43.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: