ZIELONA GÓRA:

Jak nie bać się zmian? Oswoić je poprzez wcielanie się w role!

Warsztaty teatralne w Bibliotece Pana Kleksa

Biblioteka Pana Kleksa – część biblioteki Norwida przeznaczona dla dzieci i młodzieży – jest miejscem rozwijania wielu zainteresowań i umiejętności. Nie tylko pasji do czytania, ale i zdolności plastycznych czy aktorskich. Te ostatnie można szlifować pod okiem Andrzeja Nowaka.

Andrzej Nowak był gościem audycji „Norwid Movie”. W niej opowiadał o cyklicznych warsztatach teatralnych, które będą odbywać się metodą dramy.

Robimy pięć spotkań. Co poniedziałek będziemy się spotykać na godzinę, półtorej. Będziemy krążyć wokół jednego tematu i próbować ustalić jakieś relacje między postaciami. Drama polega na tym, że dokonuje się ciągłych zmian – oswaja ludzi z lękiem, oceną. Po takim cyklu ludzie najczęściej są skłonni do improwizacji, chętnie to robią. Nie wstydzą się, nie krępują. Traktują zmianę jako normę w życiu.Andrzej Nowak, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze

Warsztaty nie mają ograniczeń wiekowych. Zapisy prowadzi Biblioteka Pana Kleksa. Pierwsze zajęcia – 18 lutego o 16:30. Na koniec całego cyklu warsztatów przewidziany jest pokaz.

Więcej o tym, co w najbliższym czasie szykuje się w Norwidzie – w całości rozmowy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00