ZIELONA GÓRA:

Jak będzie wyglądać większy Focus Mall? Propozycji i pomysłów jest sporo!

Parking wielopoziomowy, czy galeria dla koneserów sztuki – to koncepcje, które pojawiają się przy okazji rozbudowy galerii Focus Mall. Do użytku mają zostać oddane obiekty, które dzisiaj „straszą” przykryte płachtami.

Przypomnijmy, rozbudową zajmie się warszawska firma Mostostal, która za prawie 200 mln znacząco powiększy powierzchnię handlową zielonogórskiej galerii. O tej inwestycji i o wykorzystaniu budynków po dawnej Polskiej Wełnie w sąsiedztwie obecnego Focusa mówił w audycji Prezydent na 96 FM Dariusz Lesicki, wiceprezydent miasta.

W tę inwestycję zostaną włączone elementy infrastruktury obecnie niewykorzystane na terenie obszaru, czyli kotłownia, farbiarnia. Te obszary mają być wykorzystane pod względem gastronomicznym i kulturalnym. Może powstanie galeria sztuki na wzór galerii w Poznaniu. To mogłoby być ciekawym rozwiązaniem dla Zielonej Góry.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

Większa galeria, to również większy parking. Obecny już teraz jest za mały, zwłaszcza w weekendy.

Będzie około 1300 miejsc parkingowych. Problem, który większość mieszkańców ma w weekendy uwypukliliśmy inwestorowi. W tej chwili jest 500 miejsc parkingowych, a będzie o ok. 800 więcej.Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry

Niewykluczone, że parking będzie wielopoziomowy. Ponadto na ul. Wrocławskiej zostanie przebudowane skrzyżowanie, które w nowej odsłonie będzie rondem turbinowym i ułatwi również komunikację z centrum handlowym, które stanie w miejscu po dawnej Estradzie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X