ZIELONA GÓRA:

J. Kubicki o wiadukcie na Batorego: najtrudniejsza inwestycja mojej prezydentury

Most na ulicy Batorego otwarty! Na razie symbolicznie i tylko w programie Prezydent na 96 FM, ale faktyczne prace są już na ukończeniu.

W teorii mieliśmy pod nim jeździć i chodzić już we wrześniu ubiegłego roku. W rzeczywistości najpewniej przejdziemy i przejedziemy 15 miesięcy później, czyli w grudniu. Wykonawca, firma Budimex wylewa asfalt, co zwiastuje rychły koniec prac. Pierwszy samochód przejechał pod wiaduktem. Na razie symbolicznie, w studiu Radia Index.

Udało się! Symbolicznie otworzyliśmy, być może będzie to nowa świecka tradycja, że będziemy inwestycje otwierać w radiu. Oczywiście żartujemy sobie, ale ja cieszę się, że zbliża się do końca inwestycja, która przyprawiła mnie o dużą ilość siwych włosów, niektóre nawet mi z głowy wypadły. To, co tam było, było trudne do realizacji. Nigdy, w historii kilkunastu lat prezydentury nie miałem tak trudnej inwestycji do realizacji, jak ta.Janusz Kubicki

Ruch pieszy nieoficjalnie pod wiaduktem już się odbywa. Oficjalnie chodniki zostaną otwarte w poniedziałek, 9 grudnia, a samochody wrócą pod wiadukt tydzień później, 16 grudnia. Wykonawca zastrzega jednak, że kluczowa będzie tutaj pogoda.

Wiadukt będzie szerszy, tak by bez przeszkód i bez zwalniania mogły się mijać samochody jadące w obu kierunkach. Po obu stronach będą także chodniki.

Idea była taka, żeby można było się wyminąć, żeby można było też przejść wózkiem. Aby też dwie osoby mogły się bez problemu minąć. Cieszę się, że udało się to zrobić.Janusz Kubicki

Wideo z symbolicznego przejazdu samochodu przez wiadukt w studiu Radia Index znajdziecie na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku. Poniżej także wpis prezydenta o newralgicznej inwestycji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: