ZIELONA GÓRA:

IX edycja DogTrekking. Czworonogi znów wyjdą na miasto!

W najbliższą sobotę psy z zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt wyruszą w miasto! Odbędzie się bowiem dziewiąta edycja zawodów DogTrekking. Mimo że zapisy na zawody już dobiegły końca, każdy może przyjść na deptak i dobrze bawić się w towarzystwie czworonogów. 

DogTrekking to zawody, w których udział biorą zarówno ludzie, jak i ich psi towarzysze. Dla zapisanych uczestników zawodów schronisko przygotowało kilka konkurencji i zadań. Na mecie czeka ich moc atrakcji, z których może skorzystać też każdy, kto pojawi się na deptaku nie biorąc wcześniej udziału w zawodach. 

Zapraszamy na DogTrekking. Zapisy się już skończyły, ale od 11:00 do 15:00 będziemy na deptaku, w okolicach pomnika Bachusa. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych. Będzie loteria fantowa, będzie malowanie twarzy, będzie bazarek z książkami i różnymi innymi artykułami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy, do wspólnego pomagania naszym bezdomnym psiakom. Magdalena Zwolska - rzecznik prasowa zielonogórskiej Inicjatywy dla Zwierząt

Magdalena Zwolska pragnie również zwrócić naszą uwagę na trudną sytuację w schronisku. W przytulisku znajduje się obecnie, jak na dostępne tam warunki, zbyt duża liczba kotów. 

W tym momencie, schronisko jest przepełnione, nie mamy niestety już miejsca dla kotów. Wstrzymane są przyjęcia nowych. Mamy ponad 240 kotów, jest to o ponad 140 procent więcej niż średnio, normalnie w miesiącu. Apelujemy o domy stałe, o domy tymczasowe. Prosimy także o karmę mokrą zarówno dla kotów, jak dla psów, ponieważ jej ciągle w schronisku brakuje.Magdalena Zwolska - rzecznik prasowa zielonogórskiej Inicjatywy dla Zwierząt

Warto więc zawsze pamiętać o czworonogach i o ich potrzebach. Nawet niewielki gest może dać im ogromne wsparcie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: