MUZYKA:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Instytut Muzyki UZ- “Radość Najpiękniejszych Lat” [PŁYTA TYGODNIA]

Instytut Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego wydał właśnie nową płytę zatytułowaną “Radość Najpiękniejszych Lat” To kompilacja utworów nagranych przez studentów naszej uczelni pod kierownictwem prof. Bogumiły Tarasiewicz.

Materiał jest zapisem prezentacji muzycznej studentów na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Ilość zebranego materiału pozwoliła na wydanie albumu na dwóch krążkach CD. O kompozycjach jakie pojawiły się na płycie powiedziała w rozmowie z Radiem Index Katarzyna Kucharz.

Znalazły się tutaj covery, nasze ulubione utwory oraz piosenki naszego autorstwa. Ja wybrałam swój ulubiony repertuar czyli zespół Queen, ale znajdziemy też polskie przeboje jak właśnie “Radość Najpiękniejszych Lat” Mnóstwo standardów, ktore znamy z czołowych miejsc list przebojów. Znajdziemy autorskie kompozycje napisane przez samych studentów, a to już jest sztuka.

 

Instytut Muzyki na swoim koncie ma już kilka muzycznych wydawnictw. Najnowsze dzieło naszych studentów prezentujemy w tym tygodniu w Radiu Index w cyklu “Płyta Tygodnia” codziennie po 10:00 i 17:00

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X