ZIELONA GÓRA:

Imprezy na weekend: piknik, kabareton, a może las?

Przełom czerwca i lipca w Zielonej Górze zapowiada się jako pełen wydarzeń. W samej Zielonej Górze, jak i w okolicznych miejscowościach będzie sporo rozrywki, również tej pouczającej oraz możliwości relaksu pośród przyrody.


Sobota, 30 czerwca

Rada sołectwa Przylep zaprasza do udziału w VII Parafialnej Wycieczce Rowerowej. Uczestnicy przejadą 30 kilometrów leśnymi ścieżkami do Przytoku. Odpoczynek – przy leśniczówce w Starym Kisielinie. Na miejscu, w Przytoku rowerzyści zwiedzą pałac i park. Zbiórka o godzinie 11:00 przy dzwonnicy w Przylepie, powrót ok. 16:00.

Prosto z wycieczki można się udać na piknik, który organizuje zielonogórska Jadłodzielnia. Obowiązuje zasada 3P – przyjdź, przekąś, pogadaj. Na pikniku będą również zabawy zespołowe i muzyka na żywo. Wszystko, co nie zostanie zjedzone na imprezie, znajdzie miejsce w szafce i lodówce Jadłodzielni przy ulicy Moniuszki 35. Będzie dostępna również woda dla zwierząt. Piknik promuje ideę dzielenia się żywnością, dlatego wolontariusze, którym temat jest bliski, powiedzą o tym, jak nie marnować jedzenia. Przypomną też, że każdy może przynieść coś do Jadłodzielni i coś z niej wziąć. Piknik odbędzie się w Parku Kolei Szprotawskiej o godzinie 16:00.

Dodatkowo w Janach szykuje się Dzień Mieszkańca. Z tej okazji m.in. dyskoteka z muzyką z lat 70., rodzinny turniej sportowy i pokaz pirotechniczny. O tej imprezie – w portalowej zakładce „Co, gdzie, kiedy”.

Niedziela, 1 lipca

Niedzielę można z kolei rozpocząć od wyprawy w okolice Krępy. Ruch Miejski Zielona Góra proponuje, by ruszyć do Lasu Odrzańskiego. To blisko tysiąc hektarów terenu w starorzeczu Odry. Część lasu jest obszarem chronionym Natura 2000. Spacer to element serii wypraw „Podróże w głąb”. Pomysłodawca to Maciej Stadniczuk, który podczas wycieczki będzie pełnił rolę przewodnika. Opowie o tym, jak powstał Las Odrzański i dlaczego jest ważnym terenem. Wędrówka rozpocznie się w południe na parkingu przy starorzeczu i potrwa ok. 2 godziny. Możliwy dojazd miejską komunikacją i rowerem (bez opłat za przewóz roweru), samym rowerem bądź samochodem.

Po południu parking przy hali CRS doświadczy eksplozji barw. Kolor Fest to impreza, która nawiązuje do hinduskiego święta Holi. Organizatorzy imprezy zapewniają różnokolorowe proszki, którymi możemy się obrzucać. Na Kolor Feście spojrzymy też na świat przez barwne okulary i uraczymy się kolorową watą cukrową. Początek o godzinie 17:00.

Na koniec dnia i weekendu – kabareton pod nazwą „Zielona Góra – Stolica Polskiego Kabaretu”. W amfiteatrze wystąpią gospodarze wydarzenia, czyli kabaret Nowaki, Ciach, K2 i Zachodni. Oprócz nich m.in. Piotr Bałtroczyk, Marcin Daniec i Formacja Chatelet.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: