ZIELONA GÓRA:

Ilu świętych Mikołajów ma Zielona Góra? Może nim być każdy z nas!

Samotność dotyka na co dzień wiele osób starszych. Święta mogą jednak być dla nich wyjątkowe – dzięki nam i uczennicom Zespołu Szkół Ekologicznych. Dziewczyny organizują akcję „Święty Mikołaj dla Seniora”.

Pomysł zaczerpnęły z Warszawy. Akcja polega na tym, że seniorzy opisują swoje marzenia w listach do św. Mikołaja, a takimi Mikołajami możemy zostać my.

Te listy trafiają później do nas. Ludzie, którzy się do nas zgłoszą, dostają listy i robią paczki. Byłyśmy w Domu Opieki Społecznej – oni nam napiszą te listy. Do akcji przyłączył się też Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów.Oliwia Droś, uczennica Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze

Młodzież chce pomóc głównie seniorom, którzy nie mają własnych rodzin i święta spędzą razem z innymi osobami starszymi.

Chcemy po prostu umilić im te dni. Ucieszą ich naprawdę małe rzeczy, takie jak czekolada, pluszak, a nawet kartka z życzeniami, że ktoś o nich myśli. Oni po prostu bardzo tego potrzebują.Julia Domagała

Do pomocy brakuje jeszcze około 100 „świętych Mikołajów”. Aby zostać darczyńcą, wystarczy zgłosić się w wydarzeniu na Facebooku, zatytułowanym „Święty Mikołaj dla Seniora”. Zebrane podarunki zostaną wręczone w mikołajki, 6 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: