ZIELONA GÓRA:

III LO doczeka się wygranej stołówki. W przyszłym roku

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze będą mieli wyczekiwaną stołówkę. Na pierwszy obiad w tym miejscu poczekają jednak niemal do końca roku szkolnego.

Przetarg na budowę wygrała firma Partnerbud-Projekt sp. z o.o. z Zielonej Góry. Obecnie przystąpi do projektowania budynku.

Na projekt mamy 120 dni. Najprawdopodobniej zaprojektujemy obiekt do końca tego roku. Od stycznia chcielibyśmy, jeśli pogoda na to pozwoli, ruszyć z wykonawstwem prac. Nie mogę zachować ciszy, wpuszczając koparki na plac budowy, ale postaramy się ustalić z dyrekcją szkoły, aby to nie przeszkadzało uczniom.Marek Kałuża, prezes Partnerbud-Projekt

Wykonawcę wyłoniono po kilku przetargach. Powody opóźnienia wyjaśnia prezydent Janusz Kubicki.

To wynika tak naprawdę z tego, że wartość kosztorysowa była niższa, wartość po przetargach – wyższa. Stąd dość długo szukaliśmy sposobu, jak to zrealizować. Jest opóźnienie w realizacji i obietnicach, ale przyznam się, że w tej chwili większość naszych inwestycji ma duży problem. Wynika to między innymi z braku wykonawców, no i kwot, które proponują.Janusz Kubicki

W toku przetargu zmniejszyła się też powierzchnia stołówki. Ostatecznie będzie miała 290 metrów kwadratowych. Jednorazowo zmieści się w niej 130 osób. Posiłki dostarczy firma cateringowa. Na miejscu jedzenie będzie podgrzewane.

Inwestycja obejmie również wyposażenie miejsca, budowę sanitariatów i zagospodarowanie pobliskiego terenu (zieleni, chodników i parkingów).

Wartość zadania wynosi prawie milion 540 tysięcy złotych. Stołówka zostanie wybudowana do 31 maja przyszłego roku. Znajdzie się z tyłu budynku szkoły przy ulicy Strzeleckiej.

Budowa stołówki przy III LO to zwycięska inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2016. Wygrała przed wprowadzeniem w zasadach BO rezygnacji z inwestycji oświatowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00