ZIELONA GÓRA:

Historia inspiruje do współczesnego rozwoju Zielonej Góry. Mowa o niej w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Czym mogła się poszczycić dawna Zielona Góra i czy warto czerpać z doświadczenia minionych czasów? Historycy spróbują pokazać, że miasto nie tylko było, ale nadal może być powodem do dumy. W Muzeum Ziemi Lubuskiej trwa konferencja „Zielona Góra – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.

Kilka lat temu wydaliśmy kolejny tom historii Zielonej Góry. Nie wszystkie tematy przedstawiliśmy jednak zielonogórzanom – tak sens przeprowadzenia konferencji tłumaczyła prof. Bogumiła Burda, prezes zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Nam powiedziała także, czego brakuje jej w obecnym mieście.

prof. Bogumiła Burda

O pokłosiu spotkania, czyli publikacji o najnowszej historii Zielonej Góry, mówił także prof. Wojciech Strzyżewski.

prof. Wojciech Strzyżewski

Dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej, Leszek Kania, przypomniał, że konferencja odbywa się w miejscu istotnym dla zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Leszek Kania

Obrady rozpoczęły się od wystąpienia prof. Czesława Osękowskiego. Historyk mówił o uwarunkowaniach rozwoju powiększonej Zielonej Góry. Jego zdaniem potencjał tkwi m.in. w ośrodkach ulokowanych poza miastem, takich jak Park Naukowo-Technologiczny w Nowym Kisielinie.

prof. Czesław Osękowski

Profesor Czesław Osękowski będzie również przewodniczył dyskusji, która zakończy dzisiejszą konferencję. Panel rozpocznie się o godzinie 14:15 w sali witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: