ZIELONA GÓRA:

Harcerze walczą o Centrum Rozwoju

W budżecie obywatelskim walczą również harcerze, którzy chcą stworzyć Harcerskie Centrum Rozwoju. Ma być on miejscem, gdzie dzieci, młodzież i dorośli będą mogli wspólnie tworzyć przyszłość.

Obecny budynek przy ulicy Bohaterów Westerplatte wymaga nie tyle renowacji, co gruntownego remontu. Jak informują harcerze – nie możemy spotykać się w harcówce, bo w deszczowe dni wybija tam kanalizacja, a w zimie musimy siedzieć w kurtkach, bo centralne ogrzewanie wymaga wymiany. Nigdy nie wiemy, czy przestarzała instalacja elektryczna wytrzyma włączenie kolejnego czajnika podczas warsztatów z pierwszej pomocy, czy stara kanalizacja znów się nie zatka, czy stać nas będzie na ogrzanie budynku podczas zimowiska. Nasi niepełnosprawni ruchowo przyjaciele nie mogą nas odwiedzać. Budynek wymaga termomodernizacji, wzmocnienia stropów, wymiany dachu, osuszenia ścian, wymiany wszystkich instalacji.

Harcerze liczą na wsparcie mieszkańców i zmiany m.in. wymianę termoizolacji, wzmocnienia stropów, czy osuszenia ścian. Głosy można oddawać do 16 grudnia. Harcerskie Centrum Rozwoju znajduje się na liście dużych zadań.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00