ZIELONA GÓRA:

Harcerska ręka też pomaga! Członkowie ZHP i ZHR wyruszyli w miasto

Połączone siły Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pełnią służbę. Pomagają mieszkańcom na terenie Zielonej Góry i w dzielnicy Nowe Miasto np. przy zakupach czy wyprowadzeniu psa na spacer.

Harcerze zadbali o bezpieczeństwo siebie i innych. Wybrali się w teren z identyfikatorami i jednorazowymi rękawiczkami. W służbie biorą udział tylko osoby pełnoletnie.

Pełnoletnie osoby, które wyraziły na to zgodę, pomagają osobom starszym, osobom, które nie mają możliwości wyjścia z domu, w codziennych, prostych czynnościach.Aleksander Łabuć, rzecznik prasowy zielonogórskiego hufca ZHP

Aby uzyskać pomoc od harcerzy, należy do nich zadzwonić. Numery telefonów są dostępne na plakatach rozklejonych w mieście.

Są to dwa numery telefonów, więc jak najbardziej jeżeli ktoś potrzebuje pomocy od harcerzy, zapraszamy do kontaktu. Wtedy na pewno komenda przydzieli danych harcerzy do osoby i będzie można pomóc. Z tego co wiem, nie ma określonych godzin, kiedy ta pomoc się kończy. Myślę, że jest to uwzględniane w zależności od potrzeb danej osoby i od możliwości harcerzy w danym momencie.Aleksander Łabuć

Harcerskie zbiórki odbywają się on-line. Instruktorzy doradzają ponadto, jak można spędzać czas bez wychodzenia z domu. Powstało także wydarzenie „A gdy zbiórek nie ma…” na Facebooku, gdzie harcerze i harcerki dzielą się swoimi pomysłami.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X