ZIELONA GÓRA:

„Hańba Biskupia” – będzie manifestacja przed kurią w Zielonej Górze

„Hańba Biskupia” to akcja organizowana przez fundację „Nie Lękajcie się”. Jest to odpowiedź na postawę episkopatu podczas konferencji dotyczącej pedofilii w Kościele.

Wspomniana konferencja odbyła się 14 marca. – Episkopat zorganizował konferencję prasową, na której napluł ofiarom Kościoła w twarz. Na której pan Jędraszewski, wspólnik pana Paetza, mówił o miłosierdziu wobec sprawców. Na której była mowa o statystykach i kwerendzie. Na której nie padło słowo „gwałt”. Na której nie padło słowo „przepraszamy”. Na której nie padło słowo „zadośćuczynienie”. Nie będzie sprawiedliwości. Nie będzie odszkodowań. Będzie kręcenie, kłamanie i „kwerendy”. Dopóki sprawę gwałtów w polskim Kościele badać będą wspólnicy gwałcicieli. Sędziowie we własnej sprawie. 24 marca 2019 odwiedzimy siedziby 20 z nich – 4 zmarło, nigdy nie odpowiedziawszy za swoje zbrodnie – piszą organizatorzy wydarzenia.

Akcja odbędzie się również w Zielonej Górze. Pikieta z hasłem „Hańba Biskupia” pojawi się na Placu Powstańców Wielkopolskich w pobliżu kurii 24 marca w godz. 13:00-14:00.

Więcej o akcji na stronie wydarzenia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00