ZIELONA GÓRA:

Grillowanie po sąsiedzku. Fundacja RONDO zaprasza na piknik rodzinny

Zielonogórska Fundacja “RONDO” zaprasza na Dzień Sąsiada i Sąsiadki. Wspólne świętowanie zaplanowano na sobotę 28 sierpnia, czyli już jutro. Impreza odbędzie się w godzinach wieczornych – od 17 do 21. 

W planach jest stworzenie przy ulicy Malczewskiego trzech stref – malucha, łasucha oraz siłacza i druha. W pierwszej coś dla siebie znajdą dzieci. W drugiej nie zabraknie smakołyków, między innymi z grilla. Trzecia strefa będzie rajem dla amatorów sportu. Mówi pan Łukasz, jeden z mieszkańców schroniska RONDO.

Przygotowanie są takie, że były warsztaty. Podzieliśmy się zadaniami. Każdy z nas będzie za coś odpowiedzialny. Jest nas 12, każdy będzie miał jakieś zajęcie. 

Organizatorami pikniku są osoby wychodzące z kryzysu bezdomności. Jak mówi Małgorzata Jaskulska, kierownik schroniska RONDO, chcą oni w ten sposób podziękować za okazywane im wsparcie. Ale nie tylko.

Z drugiej strony to przełamywanie stereotypów. Że osoby w kryzysie czymś się od nas różnią. Są dokładnie tacy sami i mają dokładnie takie samy potrzeby i umiejętności pracy. Organizować akcje. 

Udział w imprezie może wziąć każdy. Co ważne – piknik jest zupełnie bezpłatny. Trzeba jednak pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – Dzień Sąsiada i Sąsiadki jest imprezą bezalkoholową.  Dodajmy, że Dzień Sąsiada organizowany jest już po raz trzeci.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: