ZIELONA GÓRA:

Grill, zjeżdżalnie, plac zabaw… Co przyda się w Ochli? Wypowiedz się w ankiecie!

Ruszyły konsultacje w sprawie kąpieliska w Ochli. Na stronie urzędu miasta działa internetowa ankieta. Mieszkańcy mogą w niej wskazać, co chętnie widzieliby na wyremontowanym terenie. Na przygotowanie koncepcji zagospodarowania kąpieliska prezydent Janusz Kubicki zapisał w budżecie pół miliona złotych.

O rozpoczęciu konsultacji poinformował klub radnych Zielona Razem.

Będzie tak, jak będą chcieli mieszkańcy. Czyli będziemy pracowali nad koncepcją. Tym razem nie spieszy nam się na tyle, żeby zrobić to w pół roku. Chcemy to zrobić spokojnie, rozmawiając z mieszkańcami, słuchając, proponując różne rozwiązania. Będzie to wyglądało w ten sposób, że zaczniemy od koncepcji, później projektowania i dopiero budowania. Nie będzie to w wersji „zaprojektuj i wybuduj”, tylko chcielibyśmy to zrobić powoli i systematycznie. Planujemy dwuetapowo.Andrzej Bocheński

Pierwszym etapem konsultacji ws. modernizacji kąpieliska jest internetowa ankieta dla zielonogórzan. Są w niej różne propozycje obiektów i atrakcji, które mogłyby się znaleźć w Ochli.

Kto będzie miał chęć, będzie mógł sobie zagłosować na przykład na wodny plac zabaw, leżaki, zjeżdżalnie, fontanny, gastronomię, grill, ognisko. Tego troszeczkę tutaj, w ankiecie przygotowaliśmy. Ścianki wspinaczkowe, brodziki dla dzieci, jacuzzi, piaszczysta plaża, teren do piknikowania, stoliki do gry w szachy i warcaby, minigolf. Jest również taka opcja, że każdy, jeżeli będzie miał jakiś swój pomysł, będzie mógł go dopisać.Grzegorz Hryniewicz

Ankieta będzie aktywna do 20 marca. Drugi etap rozmów z mieszkańcami odbędzie się w formie pikniku konsultacyjnego. Zostanie zorganizowany podczas miejskiego Dnia Dziecka.

Zrobimy tam piknik konsultacyjny, tak jak był piknik w Dolinie Gęśnika. Przedstawimy koncepcje i szerokie konsultacje. Będziemy na pewno jeszcze państwa informować o tym, co dalej. Przewidujemy, że cały projekt, wykonanie tego basenu to będzie około 30 milionów złotych. Chcemy to zrobić konkretnie. Są różne pomysły. Pojawiają się pomysły, żeby powstał naturalny akwen, żeby te wszystkie betonowe płyty zabrać.Paweł Wysocki

Zanim dojdzie do pikniku, wysłane zostaną zapytania do projektantów. Ci, według wskazań i pomysłów mieszkańców, przygotują wizualizacje. Te właśnie koncepcje będą pokazane zielonogórzanom podczas wydarzenia.

– Jedna koncepcja, według mojego doświadczenia, może kosztować nie więcej niż 10 tysięcy złotych – mówi o projektach kąpieliska radny Paweł Wysocki.

Modernizacja kąpieliska w Ochli będzie mogła rozpocząć się jesienią przyszłego roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: