ZIELONA GÓRA:

Gratka dla miłośników motoryzacji – MZK zaprasza do zajezdni na dzień otwarty

Dokładnie dziś rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze zaprasza więc na dzień otwarty. Zaplanowano go na sobotę. Nie trudno zgadnąć, że  MZK zaprasza w swoje progi, czyli do zajezdni przy ulicy Chemicznej.

Dostać się tam będzie można specjalnym autobusem, który punktualnie o 10 ruszy z dworca głównego. Oznaczenie linii to ETZT. Na jakie atrakcje możemy liczyć, o tym Jacek Newelski z MZK.

Pokażemy nasze autobusy, myjnię, jak się autobusy naprawia i podnosi. Zapraszamy też do naszego muzeum, gdzie mamy kasowniki jeszcze z lat ’50. Mamy tam mnóstwo ciekawych eksponatów, na które warto spojrzeć. 

Zajrzenie do zajezdni i poznanie jej zasad funkcjonowania to nie wszystko. Będą też darmowe przejazdy.

22 września odbędzie się Dzień bez samochodu. I w tym dniu, każdy kto posiada dowód rejestracyjny, wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł korzystać z naszego transportu publicznego. Bezpłatnie i dowolną ilość razy. 

Dodajmy, ze hasłem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Kampania ma promować ekologiczne formy mobilności i dbanie o środowisko.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: