UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Gotowi na miejskie Monopoly? W sobotę odkrywamy wszystkie pola!

Palmiarnia Zielonogórska, pomnik Bachusa czy Centrum Rekreacyjno-Sportowego – to miejsca dla naszego miasta charakterystyczne, do których i przy których chętnie pojawiają się zielonogórzanie i goście.

Kultowe miejsca znalazły się na planszy edycji gry Monopoly w wersji poświęconej naszemu miastu. Część z pól owiana jest nadal tajemnicą. Wszystko wyjaśni się w sobotę, w południe na Uniwersytecie Zielonogórskim. W holu budynku A-29, przy ul. Prof. Szafrana oficjalna inauguracja zielonogórskiego Monopoly. O tym, czego jeszcze można spodziewać się tego dnia na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii mówi Romek Awiński, który będzie odkrywał pola planszówki.

Dużo dobrej zabawy. Oprócz gry, bo ona stanowi clue całego wydarzenia, “będzie co zjeść, będzie się czego napić i specjalnie płacić za to nie będzie trzeba”. Przy okazji tego wydarzenia, podczas premiery będzie można też wygrać grę.Romek Awiński

W holu pojawi się powiększona wersja zielonogórskiej planszówki. I na niej odbędą się pierwsze rozgrywki.

Trudno mówić o wymiarach rzeczywistych, ale plansza będzie dość spora, może nawet 30 mkw. Będziemy na niej prowadzić skrócone rozgrywki w grze Monopoly. Do pierwszej rozgrywki stanie m.in. prezydent Janusz Kubicki, który w tej grze będzie… pionkiem.Romek Awiński

Więcej o zielonogórskiej edycji gry Monopoly na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku. Tam także konkurs, w którym do wygrania miejska planszówka.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: