ZIELONA GÓRA:

Gorąco? Zielonogórskie wodociągi zapowiadają: będzie więcej kurtyn wodnych

Wysokie temperatury co pewien czas dają się nam we znaki. Dla wszystkich, którzy szukają ochłody, Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja dysponują kurtynami wodnymi i poidełkami. Udogodnień będzie więcej.

W tej chwili kurtyny wodne mieszczą się m.in. na skrzyżowaniu Kupieckiej i Żeromskiego przy pomniku Bachusa oraz przy ratuszu. Z inicjatywy radnego Roberta Górskiego takie miejsca ochłody mają stanąć również przy ścieżkach rowerowych.

Przy jego wsparciu nasza firma zakupiła trzy kurtyny, które już są w naszym posiadaniu. Jesteśmy na etapie ich montażu. Uzgodniliśmy z panem Górskim trzy punkty. Jeden to jest ulica Prosta, naprzeciwko Drukarni Braci Dadyńskich, drugi to skrzyżowanie Wojska Polskiego i Wyszyńskiego. Trzeci punkt to Zielona Strzała, w miejscu skrzyżowania z ulicą Krośnieńską.wyjaśnia Roman Stanisławiak, dyrektor ds. technicznych Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.

Kiedy urządzenia pojawią się na ścieżkach? To zależy od dalszych rozmów z radnym, ale może to być kwestia kilku dni.

Dla spragnionych w centrum miasta stoją natomiast poidełka z kranikiem. Przydatność wody do picia na bieżąco sprawdza stacja sanitarno-epidemiologiczna.

Cały czas jesteśmy monitorowani przez sanepid. Współpracujemy, żeby dostarczyć mieszkańcom bezpieczną wodę, która spełnia wymagania Ministerstwa Zdrowia. Sanepid nie ma z nami problemów – akceptuje jakość wody i nie musi występować o wstrzymywanie czy ograniczenie dostaw.Roman Stanisławiak

Tzw. zdroje uliczne, zwane po prostu poidełkami, znajdują się na deptaku w okolicy kina Nysa, przy ratuszu i w okolicy galerii BWA. Jest jeszcze zdrój przy galerii Pod Topolami, którym zarządza Zakład Gospodarki Komunalnej.

Poidełka są zasilane wodą ze stacji uzdatniania w Zawadzie. Oczyszcza ona wodę z rzeki Obrzycy oraz ujęcia podziemnego w Pradolinie Odry. Obecne kurtyny także czerpią wodę z Zawady, a nowe będą ją pobierać ze stacji uzdatniania „Zacisze”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: