ZIELONA GÓRA:

Góra wprawdzie Zielona, ale też ma swoją Barbórkę!

Podczas Barbórki w Lubuskim Teatrze zielonogórski oddział PGNiG podsumował miniony rok, a także wręczył odznaki honorowe i dyplomy z okazji jubileuszu pracy zawodowej.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oddział Zielona Góra odnotowało wiele sukcesów. Jest to m.in. uruchomienie kopalni Radoszyn. Dobowo produkuje ona blisko 60 ton ropy naftowej. Zakończono także drugi etap zagospodarowania odwiertów na złożu Brońsko – największej kopalni gazu ziemnego w kraju, która dostarcza gaz m.in. do zielonogórskiej elektrociepłowni. Lokalne PGNiG doceniono też za standardy bezpieczeństwa.

W tym roku, jeżeli chodzi o oddział w Zielonej Górze, udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w konkursie prezesa PGNiG właśnie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. To chyba tylko potwierdza, że pracownicy naszego oddziału dobrze są zaznajomieni z tematyką. Wdrażamy różnego rodzaju systemy, zapewniamy bezpieczeństwo poprzez udział w szkoleniach, warsztatach oraz organizowanie takich konkursów, zarówno w ramach PGNiG, jak i lokalnie, w naszych obiektach w terenie.Krzysztof Krupiński, dyrektor zielonogórskiego oddziału PGNiG

W kwestii bezpieczeństwa PGNiG ceni również trud ratowników górniczych. Rokrocznie otrzymują oni honorowe odznaki. Nagradzani są również pracownicy z wieloletnim, np. 25-letnim i 40-letnim stażem.

To są najczęściej odznaczenia związane z całokształtem prac. Na pewno w sposób bardzo efektywny te osoby wdrażają systemy bezpieczeństwa, są takimi liderami.Krzysztof Krupiński

Do zielonogórskiego oddziału należą trzy kopalnie. Są to ośrodki w Ostrowie Wielkopolskim, Grodzisku Wielkopolskim i Gorzowie Wielkopolskim-Drezdenku. Oddział jest również operatorem największego w Polsce podziemnego magazynu gazu w Wierzchowicach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X